RAP MÜZİĞİN BABASI uuR, BERAAT ETTİ!

0
665

RAP MÜZİĞİN BABASI uuR, BERAAT ETTİ !

uuR, yargılandığı “Uyuşturucu Kullanımını Kolaylaştırma ve Özendirme” suçlamalarından beraat etti.

Türkçe sözlü Trap müziğinin ilk ve başarılı temsilcisi uuR, İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü’nün sosyal medyada yer alan suç unsuru oluşturabilecek içeriklere karşı başlattığı toplu operasyon sonucu 13 Aralık 2018 tarihinde göz altına alınmış, ifadesi alındıktan sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

11 Kasım 2019 tarihinde hakim karşısına çıkan uuR, bütün suçlamalardan Ankara İl Merkez Mahkemeleri’nin aldığı karar sonucu beraat etti.

Mahkeme sonrası büyük bir sevinç yaşayan uuR, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile hakkında alınan beraat kararını bütün takipçilerine duyurdu.

RAP MÜZİĞİN BABASI uuR, BERAAT ETTİ!

Ayrıca dava sürecince uuR’un avukatlığını üstlenen Av. Saruhan Gence Başaran dava sonrası sosyal medya hesabından basın açıklamasında bulunarak şu ifadelere yer verdi.

uuR, aynı suçlama ile yargılanan “Ezhel” mahlaslı ünlü rap sanatçısından sonra hakkında beraat kararı alınan 2. rap sanatçısı oldu. Yine aynı suçlama ile yargılanan Khontkar, Ceg, Young Bego ve Server Uraz mahlaslı rap sanatçıları ise yargılandıkları mahkemelerce 4 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmışlardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here